Chirurgia Stomatologiczna

22

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza to leczenie próchnicy zębów. Zabieg, przywracający funkcję i naturalny wygląd zęba, polega na usunięciu zmian próchnicowych oraz wypełnieniu powstałego ubytku tkanek wypełnieniem kompozytowym.

Podstawowe zabiegi:

  • wypełnienie kompozytowe
  • onlay/inlay kompozytowy lub porcelanowy
  • licówka kompozytowa
  • rekonstrukcja zęba wypełnieniem kompozytowym
  • odbudowa zęba po leczeniu kanałowym


WYPEŁNIENIE KOMPOZYTOWE

Do wypełniania ubytków zębów leczonych zachowawczo wykorzystujemy materiały świastłoutwardzalne renomowanych firm. Przy rozległych odbudowach wykorzystujemy specjalne kształtki oraz kliny stomatologiczne. Dzięki temu zęby po leczeniu otrzymują kolor oraz kształt jak naturalne zęby, a zastosowanie specjalnych klinów zapobiega powstawaniu nawisów poddziąsłowych przy wypełnianiu ubytków. Zapobiegamy tym samym powstawaniu miejsc retencyjnych sprzyjających gromadzeniu bakterii i w konsekwencji powstawaniu stanów zapalnych, co najczęściej objawia się bólem lub krwawieniem dziąseł.

Naszym celem jest uzyskanie idealnego efektu estetycznego, jak również odbudowa kształtu i przywrócenie pełnej funkcji zęba.

Leczenie ubytków próchnicowych odbywa się przy znieczuleniu miejscowym pacjenta, dzięki czemu samo opracowywanie ubytku jest bezbolesne.


ONLAY/INLAY KOMPOZYTOWY LUB PORCELANOWY

Onlay (nakład) i inlay (wkład) to forma uzupełnienia tkanek twardych zęba. Stosuje się je wewnątrz zęba, w miejscu tradycyjnego wypełnienia kompozytowego. Onlay/inlay wykonywany jest na podstawie wycisku wypreparowanego zęba: w laboratorium protetycznym z wycisku odlewany jest model gipsowy odzwierciedlający sytuację wewnątrzustną. Technik modeluje wkład, utwardza i poleruje, a gotowa praca na kolejnej wizycie jest cementowana w jamie ustnej. Onlay/inlay wyglądem przypomina wypełnienie wykonane w jednym kawałku.

Wskazania do zastosowania wkładu to duże braki tkanek zęba po leczeniu próchnicy lub po leczeniu kanałowym.

Zalety — to możliwość odbudowy anatomicznego kształtu i wielkości zęba, dużo większa wytrzymałość w porównaniu z tradycyjnym wypełnieniem światłoutwardzalnym i lepsza estetyka. Są niezastąpione w terapiach rehabilitacyjnych stawów skroniowo- żuchwowych i po terapii ortodontycznej w celu wyrównania nieprawidłowej płaszczyzny okluzji.


LICÓWKA PORCELANOWA LUB KOMPOZYTOWA

Licówki to cienkie płatki wykonane z porcelany, które nakłada się na wargową powierzchnię zębów. Umożliwiają pokrycie rozległych wypełnień, zmianę kształtu zęba, usunięcie przebarwień (np. po antybiotykoterapii), wydłużenie lub poszerzenie zęba, zamknięcie diastemy (szczeliny między jedynkami). Licówki kompozytowe wymagają minimalnej preparacji, natomiast efekt końcowy jest bardzo trwały. Każdorazowo przed wykonaniem licówki konieczna jest precyzyjna analiza zwarcia. Licówki kompozytowe wykonywane są przez lekarza bezpośrednio w gabinecie lub przez technika w laboratorium protetycznym, po częściowym oszlifowaniu zęba i pobraniu wycisku podczas pierwszej wizyty. W trakcie drugiej wizyty lekarz przykleja licówkę za pomocą trwałego cementu dentystycznego.

Opinie

Damian C.

Serdecznie polecam gabinet! Dobrze świadczone usługi i bardzo miła obsługa, szczególnie panie z recepcji.

Wojciech S.

Pani Agnieszka to świetna specjalistka, miałem problem z leczeniem kanałowo jednego zęba z kilkoma kanałami. Dziękuję za pomoc i cierpliwość.

Paweł Sz.

Polecam gorąco !! Jeśli chodzi o podejście do siedmioletniego pacjenta i jakość obsługi – pełen profesjonalizm. Szczególnie polecam dwie Panie doktor: Patrycję Ujma i Joannę Grącką-Mańkowską.

Marzena Z.

Byłam z córką na wypełnieniu mleczaka. Jestem mega zadowolona! Świetne podejście do małego pacjenta. Córka wyszla z gabinetu uśmiechnięta. Polecam!

Cennik

Opatrunek leczniczy

60

Ponowny opatrunek leczniczy

40

Wypełnienie zęba na 1 powierzchni

150-170

Wypełnienie zęba na 2 powierzchniach

170-180

Wypełnienie zęba na 3 powierzchniach

190-200

Odbudowa korony zęba po leczeniu endodontycznym

200-250

Wypełnienie chemoutwardzalne glassjonomer

100-120

Znieczulenie

20-40

Zamów wizytę

Wizyta
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności serwisu.*

W klinice Gold Dentica istnieje możliwość opłacenia kosztów zabiegów w systemie ratalnym, bez angażowania własnych środków. MediRaty to pierwszy w Polsce, sprawdzony już w tysiącach gabinetów, klinik i szpitali, ogólnie dostępny system finansowania usług medycznych.

Call Now Button