Stomatologia dzięcięca

22

Stomatologia dziecięca Łódź - z nagrodami

Dzieci 0-5 lat (wizyty adaptacyjne, profilaktyka)

Rodzice od urodzenia powinni regularnie przemywać dziecku dziąsełka za pomocą gazika z wodą lub rumiankiem oraz masować je za pomocą gumowej szczoteczki. W momencie pojawienia się pierwszego ząbka należy zacząć używać specjalnej szczoteczki dla dzieci (odpowiedniej dla wieku). Rodzice powinni myc ząbki aż do 6 roku życia, oczywiście w tym czasie należy stopniowo wprowadzać dziecko do samodzielnego mycia zębów, najlepiej poprzez zabawę.

Do mycia zębów mlecznych zaleca się stosowanie past dla dzieci o obniżonej zawartości fluoru (do 500 ppm)i bezsmakowe, aby zapobiec połykaniu pasty przez malucha.

Dziecko w tym okresie powinno być dokładnie badane przez lekarza stomatologa. Najważniejsze jest pierwsze wrażenie i wizyta adaptacyjna. W przypadku, gdy u dziecka nie stwierdza się ognisk próchnicy, wskazane jest raz na 6 miesięcy lakierowanie (malowanie) preparatem zawierającym fluor przeznaczonym specjalnie dla dzieci. Ma on miły zapach i smak . Ponieważ jest to zabieg absolutnie bezbolesny i bezstresowy może być dla dziecka początkiem znajomości z gabinetem stomatologicznym. Jeżeli jednak dziecko ma próchnicę, należy w pierwszej kolejności wyleczyć wszystkie ząbki, a zabieg lakierowania powtarzać co 4 miesiące.

Dzieci 6-12 lat (Lakowanie)

U dzieci w wieku 6 lat wyrzynają się pierwsze zęby stałe ( "szóstki"). Zęby mleczne występują tylko do „piątki” więc stała „szóstka” wyrasta za ostatnim zębem mlecznym i nie wiąże się to z wypadnięciem żadnego mleczaka i może zostać przeoczone przez rodziców. Są to zęby bardzo szybko atakowane przez próchnicę. To właśnie "szóstki" z całego uzębienia stałego są najszybciej i najczęściej tracone. Najlepszym rozwiązaniem jest natychmiastowe zalakowanie głębokich bruzd lakami fluorowymi (są to światło-utwardzane lakiery, które wydzielają fluor). Odbywa się to po wcześniejszym oczyszczeniu zębów przez lekarza stomatologa i tak jak zabieg lakierowania jest całkowicie bezbolesny dla młodego pacjenta. Zalakowane zęby wymagają systematycznych kontroli, m.in. w celu sprawdzania szczelności laku. Właściwa profilaktyka zębów mlecznych, a później stałych przynosi wymierne korzyści w późniejszym okresie. Zapobiega dodatkowym stresom, jak również jest o wiele tańsza, aniżeli ewentualne leczenie. Gdyby jednakże doszło do próchnicy, nasza klinika oferuje bezstresowe i bezbolesne leczenie dzieci.

Wizyta adaptacyjna

Wizyta adaptacyjna w gabinecie stomatologicznym powinna być dla dziecka ciekawym przeżyciem niezwiązanym z bólem i stresem. Powinna mieć ona miejsce odpowiednio wcześnie, zanim pojawią się pierwsze potrzeby lecznicze. Ma ona na celu przyzwyczajenie dziecka do nowego otoczenia oraz nawiązanie lepszego kontaktu pomiędzy lekarzem i małym pacjentem. Jeśli dziecko ma już nieprzyjemne doświadczenia w innych gabinetach jest to ważny krok w budowaniu zaufania na nowo. U tych dzieci często potrzebne są dwie lub trzy wizyty adaptacyjne zanim odbudujemy zaufanie dziecka do nas.

Pierwsze odwiedziny naszej placówki  umożliwiają zapoznanie się z gabinetem stomatologicznym oraz personelem medycznym. W trakcie spotkania lekarz, często w formie zabawy, oswaja małego pacjenta z urządzeniami stomatologicznymi, demonstruje zasady działania nieznanych dla dziecka urządzeń i przedmiotów. Dzięki temu gabinet staje się dla niego miejscem kojarzonym z zabawą i mile spędzonym czasem.

W trakcie pierwszej wizyty możemy również wykonać proste zabiegi lakowania i / lub lakierowania. Po każdej wizycie dzieci mają możliwość wybrania sobie drobnego upominku za dzielność, zachęcającego do ponownego odwiedzenia gabinetu stomatologicznego.

TWINKY STAR - KOLOROWE WYPEŁNIENIA

Wypełnienia te pozwalają małemu pacjentowi cieszyć się z wizyty u dentysty.

Twinky Star - jest nowoczesnym materiałem wypełnieniowym, który błyszczy w 7 kolorach.

Możliwość dokonania wyboru przez dziecko pomiędzy, dostępnymi kolorami: złotym, srebrnym, niebieskim, różowym, zielonym, pomarańczowym i cytrynowym zachęci je do współpracy podczas zabiegu i nasz mały pacjent pierwszy pochwali się w domu i przedszkolu nowym ząbkiem.

LECZENIE CHIRURGICZNE

W okresie rozwoju dziecka często dochodzi do upadków podczas zabawy lub uprawiania sportu, prowadzącego do uszkodzenia zębów lub innych tkanek w buzi małego pacjenta. Po każdym takim urazie dziecko powinno zostać dokładnie zbadane przez lekarza stomatologa/chirurga. W przypadku gdy nie dochodzi do przemieszczenia zębów mlecznych zalecana jest jedynie obserwacja i wzmożona higiena jamy ustnej (przemywanie rumiankiem i wodą utlenioną). Jeżeli jednak wystąpi przemieszczenie zęba mlecznego, jego uszkodzenie, wgłobienie należy rozważyć decyzje o jego usunięciu. W przypadku rozcięcia warg lub dziąseł należy rany zaopatrzyć chirurgicznie poprzez założenie szwów. Wszystkie te zabiegi przeprowadzane są w naszej klinice bezstresowo i bez bólu dla małego pacjenta.

Istnieje także kilka innych powodów, dla których trzeba usuwać zęby mleczne: wyrznięcie zęba stałego obok mlecznego, istniejące ropne przetoki i stany zapalne niedające wyleczyć się zachowawczo. Jeśli w zębie mlecznym toczy się proces zapalny, może to spowodować poważne zaburzenia w rozwoju zawiązka zęba stałego.

Czasem u dzieci konieczne jest wykonanie zabiegu plastyki wędzidełka wargi lub języka. Mogą być one przyczyną diastemy (przerwy) między jedynkami lub upośledzać ruchomość języka a tym samym mowę dziecka. Zabieg ten w naszej klinice przeprowadzany jest bezboleśnie i bezstresowo dla naszych małych pacjentów przez chirurgów z doświadczeniem.

   

Opinie

Damian C.

Serdecznie polecam gabinet! Dobrze świadczone usługi i bardzo miła obsługa, szczególnie panie z recepcji.

Wojciech S.

Pani Agnieszka to świetna specjalistka, miałem problem z leczeniem kanałowo jednego zęba z kilkoma kanałami. Dziękuję za pomoc i cierpliwość.

Paweł Sz.

Polecam gorąco !! Jeśli chodzi o podejście do siedmioletniego pacjenta i jakość obsługi – pełen profesjonalizm. Szczególnie polecam dwie Panie doktor: Patrycję Ujma i Joannę Grącką-Mańkowską.

Marzena Z.

Byłam z córką na wypełnieniu mleczaka. Jestem mega zadowolona! Świetne podejście do małego pacjenta. Córka wyszla z gabinetu uśmiechnięta. Polecam!

Cennik

Wizyta adaptacyjna dziecka

50

Wypełnienie zęba mlecznego

80-120

Opatrunek leczniczy

80

Leczenie kanałowe zęba mlecznego – amputacja formokrezolowa

130-150

Zamów wizytę

Wizyta
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności serwisu.*

W klinice Gold Dentica istnieje możliwość opłacenia kosztów zabiegów w systemie ratalnym, bez angażowania własnych środków. MediRaty to pierwszy w Polsce, sprawdzony już w tysiącach gabinetów, klinik i szpitali, ogólnie dostępny system finansowania usług medycznych.

Call Now Button