Implanty

18

Nowoczesna Implantologia

Implant jest doskonałym substytutem utraconego zęba.

W dzisiejszych czasach implanty cieszą się coraz większą popularnością, jest to pojęcie powszechne i znane już prawie każdej osobie. Coraz częściej pacjenci decydują się na uzupełnienie braków zębowych poprzez pracę protetyczną na implantach aniżeli most czy tradycyjną mało komfortową protezę.

Implanty zostały tak zaprojektowane, żeby mogły funkcjonować i wyglądać praktycznie tak samo jak naturalny ząb. Prawidłowo wykonane są nie do odróżnienia od sąsiednich własnych zębów.

Diagnostyka

Pierwsza wizyta konsultacyjna w Gold Dentice przed leczeniem implantologicznym ma na celu przedstawienie pacjentowi szczegółowego planu leczenia, zapoznanie go z czasem i kosztami leczenia.

Aby leczenie mogło przebiegać w prawidłowy sposób, lekarz implantolog koniecznie musi zapoznanać sie ze stanem ogólnym zdrowia pacjenta.

Przeciwskazania do wykonania implantów są następujące :

 •  choroby psychiczne;
 •  choroby krwi;
 •  choroby kości;
 •  pacjenci z chorobami nowotworowymi w czasie radioterapii;
 •  AIDS, alkoholizm, narkomania;
 •  osoby do 18 roku życia( z niezakończonym wzrostem kostnym);
 •  choroby reumatyczne;

Przeciwskazaniami względnymi są:

 • cukrzyca (tylko nieuregulowana);
 •  bardzo zły stan higieny jamy ustnej;
 •  nałogowi palacze tytoniu;
 •  niektóre choroby układu oddechowego;

Koniecznie należy poinformować lekarza o aktualnie przyjmowanych lekach, o przebytych i obecnych chorobach i ewentualnym leczeniu. Zalecane jest wykonanie dodatkowych badań sprawdzających stan kości pacjenta .

Kolejnym badaniem potrzebnym do prawidłowego zaplanowania leczenia jest wykonanie zdjęcia pantomograficznego.

Aby móc w pełni zaplanować zabieg lekarz implantolog w Naszej Klinice zleci pacjentowi również wykonanie trójwymiarowej tomografii komputerowej.

Etapy leczenia

Leczenie za pomocą implantów stomatologicznych jest procesem sprawdzonym i bezpiecznym, którego procedura została dokładnie przebadana w ciągu ostatnich 50 lat. Za ojca nowoczesnej implantologii uważany jest szwedzki lekarz Per-Ingvar Branemark, który badał procesy zachodzące w kości po umieszczeniu implantu.

Aby leczenie przyniosło zadowalające efekty zostało podzielone na dwa etapy.

Etap chirurgiczny w trakcie którego umieszczany jest implant lub kilka implantów w ściśle określonej pozycji w kości, tak aby potem można było wykonać estetyczną koronę lub most. Zabieg ten wykonywany jest w Gold Dentice za pomocą mało urazowej techniki chirurgicznej.

Implant powinien uzyskać wstępną stabilizację w kości lecz dla jej dalszego podniesienia zamyka się go pod dziąsłem na kilka do kilkunastu tygodni w zależności od ilości i jakości otaczającej go tkanki kostnej.

Pomiędzy tymi etapami następuje proces mocnego zrośnięcia się implantu z kością trwający w zależności od indywidualnego przypadku, od 3-6 miesięcy.

Etap protetyczny w czasie którego wykonuje się koronę, most lub protezę przymocowaną do implantu . Etap ten wykonywany jest na 3-4 wizytach i zajmuje 2-3 tygodnie.

Zabieg

Zabieg umieszczenia implantu polega na wprowadzeniu implantu w odpowiedniej pozycji w szczęce lub żuchwie, tak żeby mogło dojść do jego połączenia się z kością a następnie po jego zrośnięciu i wygojeniu do umieszczenia na nim korony.

Zabieg ten w Naszej Klinice przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym za pomocą zastrzyku z środkiem znieczulającym co daje gwarancję bezbolesnego przebiegu całej implantacji.

Dodatkowe zabiegi

W zależności od stanu kości pacjenta, od jej ilości, od bliskości nerwów oraz zatok szczękowych, konieczne może być wykonanie dodatkowych zabiegów przed wszczepieniem implantów.

Do zabiegów tych zaliczamy:

 • augumentację kości wyrostka (czyli uzupełnienie brakującej kości)
 • podniesienie dna zatoki szczękowej (czyli zwiększenie odległości od implantu do zatoki szczękowej)

W każdym przypadku plan leczenia pacjenta zależy od jego indywidualnych potrzeb.

 

Opinie

Damian C.

Serdecznie polecam gabinet! Dobrze świadczone usługi i bardzo miła obsługa, szczególnie panie z recepcji.

Wojciech S.

Pani Agnieszka to świetna specjalistka, miałem problem z leczeniem kanałowo jednego zęba z kilkoma kanałami. Dziękuję za pomoc i cierpliwość.

Paweł Sz.

Polecam gorąco !! Jeśli chodzi o podejście do siedmioletniego pacjenta i jakość obsługi – pełen profesjonalizm. Szczególnie polecam dwie Panie doktor: Patrycję Ujma i Joannę Grącką-Mańkowską.

Marzena Z.

Byłam z córką na wypełnieniu mleczaka. Jestem mega zadowolona! Świetne podejście do małego pacjenta. Córka wyszla z gabinetu uśmiechnięta. Polecam!

Cennik

Konsultacja implantologiczna z wykonaniem modeli diagnostycznych

100 - 150

Wszczepienie implantu

2500

Wszczepienie implantu klasy Premium

3500

Odsłonięcie implantu (1 punkt)

150

Korona tymczasowa na implancie

300

Korona na implancie

1500

Augmentacja kości wyrostka zębodołowego szczęki/części zębodołowej żuchwy

do indywidualnego ustalenia w trakcie konsultacji

Podniesienie dna zatoki

3500-4000

Regeneracja kości w trakcie zabiegu

1500-3000

Korona porcelanowa na implancie z łącznikiem indywidualnym cyrkonowym

2300

Zamów wizytę

Wizyta
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności serwisu.*

W klinice Gold Dentica istnieje możliwość opłacenia kosztów zabiegów w systemie ratalnym, bez angażowania własnych środków. MediRaty to pierwszy w Polsce, sprawdzony już w tysiącach gabinetów, klinik i szpitali, ogólnie dostępny system finansowania usług medycznych.

Call Now Button