Medycyna Estetyczna

MEZOTERAPIA IGŁOWA:

Mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczej śródskórnie, bezpośrednio w miejsca poddane zabiegowi.

Działanie, wskazania:

Technikę mezoterapii igłowej wykorzystuje się w wielu wskazaniach w zależności od składu użytego preparatu. Najczęściej wykonuje się nią na skórze twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni w celu nawilżenia, rewitalizacji skóry, zapobiegania starzenia, redukcji zmarszczek mimicznych i pobudzania własnych procesów naprawczych, uzyskując efekt znacznego spłycenia drobnych zmarszczek, poprawę jędrności, elastyczności i kolorytu skóry. Ponadto zabieg mezoterapii jest skuteczny w rewitalizacji skóry okolicy oczu, redukcji cieni pod oczami, leczeniu łysienia na skórze owłosionej głowy, w celu redukcji cellulitu, blizn, bądź rozstępów. Jest to tzw. zabieg anty-aging, dający bardzo naturalny efekt i nie zmieniający rysów twarzy Pacjenta.

W skład preparatów używanych w tego typu zabiegu najczęściej wchodzi nieusieciowany kwas hialuronowy, ponadto w zależności od wskazania możemy znaleźć w nich peptydy biomimetyczne, krzemionkę organiczną, oligoelementy, witaminy, kwas glikolowy, retinol i antyoksydanty, polirybonukleotydy.

Przebieg zabiegu, efekt:

Zabieg polega na śródskórnym podawaniu małych ilości substancji po uprzednim nałożeniu kremu znieczulającego. Efektu możemy spodziewać się już po pierwszym zabiegu, jednak mezoterapię igłową powinno się wykonywać w serii 3-6 zabiegów w odstępach 1-4 tygodniowych w zależności od użytego preparatu i kondycji skóry. W takim przypadku efekt może utrzymywać się od pół roku do nawet dwóch lat. Należy pamiętać, że efekty zabiegu są kwestią indywidualną uzależnioną od osobistych uwarunkowań i nie są identyczne w przypadku każdego pacjenta. Na efekt w szczególności mogą wpływać takie czynniki jak wiek, stan zdrowia, trybu życia pacjenta oraz stosowania się do zaleceń pozabiegowych. Możliwe do osiągnięcia efekty w indywidualnych przypadkach omawiane są podczas wizyty w gabinecie lekarza.

Po wykonanym zabiegu może pojawić się zaczerwienienie w miejscu iniekcji, niewielki obrzęk, siniaczki oraz grudki po śródskórnym podaniu preparatu. Znikają one zazwyczaj po 2-3 dniach.

Do najważniejszych przeciwwskazań do zabiegu należą:

  • Ciąża i karmienie piersią
  • Uczulenie na jakikolwiek składnik preparatu
  • Nowotwory
  • Źle kontrolowane choroby przewlekłe – np. cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroba Hashimoto
  • Aktywne infekcje
  • Stany zapalne w miejscu iniekcji

 

Cennik:

Konsultacja lekarska, przygotowanie planu zabiegowego – 150zł (w dniu zabiegu konsultacja jest bezpłatna)

Mezoterapia igłowa: wyboru preparatu dostosowanego do kondycji skóry Pacjenta dokonujemy wspólnie podczas wizyty po uprzednim omówieniu działania każdego z nich):
– preparat Dermaheal, RRS:

twarz - 350zł/zabieg w cyku zabiegów indywidualnie dobranym przez lekarza

(pojedynczy zabieg-400zł)

twarz+szyja – 400zł/zabieg w cyku zabiegów indywidualnie dobranym przez lekarza

(pojedynczy zabieg-450zł)

twarz+szyja+dekolt – 600zł/zabieg w cyku zabiegów indywidualnie dobranym przez lekarza (pojedynczy zabieg-650zł)

dłonie – 300zł/zabieg w cyku zabiegów indywidualnie dobranym przez lekarza

(pojedynczy zabieg-350zł)

– preparat Neauvia Hudro Deluxe (twarz/szyja/dekolt)– 450zł/zabieg 1ml, 650zł/zabieg 2,5ml w cyku zabiegów indywidualnie dobranym przez lekarza (pojedynczy zabieg-500zł/1ml, 700zł/2,5ml)

- preparat NCTF Fillmed by Filorga (twarz, szyja, dekolt) - 400zł/zabieg w cyku zabiegów indywidualnie dobranym przez lekarza (pojedynczy zabieg-450zł)

– mezoterapia okolicy oczu –200zł/zabieg w cyku zabiegów indywidualnie dobranym przez lekarza (pojedynczy zabieg-250zł)

(podczas jednej wizyty z mezoterapią igłową twarzy/szyi/dekoltu – 200zł/zabieg)

- mezoterapia w przypadku cellulitu - 300zł/zabieg w cyku zabiegów indywidualnie dobranym przez lekarza (pojedynczy zabieg-350zł)*

*cena może się różnić w zależności od ilości zużytego preparatu

Leczenie łysienia – konsultacja+ plan diagnostyczno-leczniczy – 150zł (w dniu zabiegu – bezpłatna):

Mezoterapia skóry owłosionej głowy:
– RRS – 300zł/zabieg w cyku zabiegów indywidualnie dobranym przez lekarza

(pojedynczy zabieg-350zł)
– DrCyj – 700zł (cykl 4 zabiegów – 2600zł)

W Klinice zabieg wykonuje lek. Magdalena Jurek-Popenda.

ŁYSIENIE:

Łysienie to większa niż fizjologiczna (60-100 włosów na dobę) utrata włosów. Wyróżniamy łysienie androgenowe, anagenowe, telogenowe, plackowate oraz bliznowaciejące.

Łysienie androgenowe zwane też łysieniem męskim/typu męskiego jest najczęstszym typem łysienia. Pomimo nazwy może występować u obojgu płci. Objawia się tzw. zakolami, czyli przerzedzeniem włosów w okolicach powyżej skroni, występującym częściej u mężczyzn oraz zmniejszeniem ilości włosów na środku głowy występującym częściej u kobiet.

Łysienie anagenowe jest spowodowane wypadaniem włosów we wczesnym okresie wzrostu (anagen) i może być spowodowane czynnikami niszczącymi, np. chemioterapia, bądź infekcja.

Łysienie telogenowe z kolei jest spowodowane przedwczesnym przejściem włosów w końcową fazę rozwoju, czyli telogen. Jest to przyczyna np. wypadania włosów po porodzie, ale także po infekcjach, niektórych lekach, czy w przebiegu chorób tarczycy i innych schorzeń endokrynologicznych.

Łysienie plackowate i bliznowaciejące to choroby autoimmunologiczne wymagające szczegółowej diagnostyki dermatologicznej.

Przebieg wizyty:

Podczas wizyty lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad oraz bada Pacjenta. Następnie opracowuje plan diagnostyczno-terapeutyczny obejmujący zarówno badania dodatkowe, suplementację, leczenie doustne oraz zabiegowe.

W przypadku niektórych rodzajów łysienia lekarz może zaproponować serię zabiegów mezoterapii owłosionej skóry głowy.

Zabieg ten powstrzymuje wypadanie i przyspiesza odrost włosów poprzez poprawę ukrwienia skóry głowy i odnowę mieszków włosowych. Odrastające włosy stają się silniejsze, grubsze i gęstsze. Efekty w postaci zahamowania wypadania widoczne są już po pierwszym zabiegu, natomiast zagęszczenie i odrastanie nowych włosów następuje po kolejnych zabiegach w serii.

Osiągnięcie długofalowych efektów możliwe jest po zastosowaniu zaleconej przez lekarza serii zabiegów.

Cennik:

Leczenie łysienia – konsultacja+ plan diagnostyczno-leczniczy – 150zł (w dniu zabiegu – bezpłatna):

Mezoterapia skóry owłosionej głowy:
– RRS – 300zł/zabieg w cyku zabiegów indywidualnie dobranym przez lekarza

(pojedynczy zabieg-350zł)
– DrCyj – 700zł (cykl 4 zabiegów – 2600zł)

W Klinice zabieg wykonuje lek. Magdalena Jurek-Popenda.





NADPOTLIWOŚĆ:

Wyróżniamy następujące rodzaje nadpotliwości:

  • Ogniskowa
  • Uogólniona
  • Pierwotna
  • Wtórna

Nadmierna potliwość pierwotna -to stan w którym dochodzi do wydzielania ponad 50 mg potu na minutę ( około 3 litry potu dziennie) w spoczynku, przy fizjologicznym wydzielaniu około 0,5 litra na dobę. Jej przyczyna nie jest znana.
Nadpotliwość wtórna jest z kolei wywoływana przez inne choroby, bądź stany, takie jak m.in.: ostra choroba gorączkowa, alkoholizm, cukrzyca dna moczanowa, niewydolność serca, chłoniaki, otyłość, choroba Parkinsona, ciąża, RZS, nadczynność przysadki mózgowej, zażywanie leków prowadzących do wtórnego pocenia, np. NLPZ, antybiotyki:ceftriakson, cyprofloksacyna, leki przeciwwirusowe: efawirenz, rybawiryna, AZT, leki hormonalne: kalcytonina,insulina, lewotyroksyna, testosteron, wazopresyna, leki dermatologiczne: GSK,izotretynoina,ligonokaina, leki pulmonologiczne: flutykazon, ipratropium, lewalbuterol, leki kardiologiczne: amlodypina,karwedilol, digoksyna,ACE-I, leki psychiatryczne: escitalopram, haloperidol, citalopram, karbamazepina, klozapina.

Przebieg zabiegu, efekty:

W przypadku rozpoznania nadpotliwości pierwotnej istnieje bardzo skuteczne leczenie przy użyciu toksyny botulinowej. Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz wykonuje test skrobiowo – jodowy (próba Minora), który polega na wysmarowanie\u wybranego obszaru jodyną, następnie posypaniu skrobią i odczekaniu kilku minut. Miejsca wybarwione na czarno, to miejsca o nadmiernej potliwości, lekarz ostrzykuje je preparatem toksyny botulinowej.
Pierwsze efekty mogą być zauważalne po około 2 dniach, po ok. 14 dniach obserwujemy pełny efekt. Efekt powinien utrzymać się 8-12 miesięcy.
Należy pamiętać, że efekty zabiegu są kwestią indywidualną uzależnioną od osobistych uwarunkowań i nie są identyczne w przypadku każdego pacjenta. Na efekt w szczególności mogą wpływać takie czynniki jak wiek, stan zdrowia, trybu życia pacjenta oraz stosowania się do zaleceń pozabiegowych. Możliwe do osiągnięcia efekty w indywidualnych przypadkach omawiane są podczas wizyty w gabinecie lekarza.

Powikłania i zalecenia po zabiegu:

Zabieg jest stosunkowo bezpieczny, istnieje małe ryzyko powikłań, a jeśli wystąpią, to są one tymczasowe. Może wystąpić pieczenie, dyskomfort, przemijający obrzęk, siniaczki.
Należy unikać prysznica, antyperspirantów i innych kosmetyków na około 12 godzin po zabiegu. Ponadto należy dbać o higienę ostrzykiwanych miejsc, nie korzystać sauny, basenu, kriokomory, siłowni oraz nie pić alkoholu przez 24h.

Cena: leczenie nadpotliwości+próba Minora - 1200zł

W Klinice zabieg wykonuje lek. Magdalena Jurek-Popenda.

MIGRENA:

Migrena jest najczęstszym schorzeniem neurologicznym - dotyka ok.18% kobiet i 6% mężczyzn na całym świecie. To napadowy silny ból głowy z towarzyszącymi nudnościami, wymiotami oraz nadwrażliwością na światło i dźwięki. Bóle migrenowe zaburzają codzienne funkcjonowanie Pacjentów.

Przewlekła migrena polega na utrzymywaniu się częstych i silnych dolegliwości bólowych, które wcześniej pojawiały się tylko okresowo, a także braku lub bardzo słabej reakcji na stosowane leki przeciwbólowe. Bóle głowy występują wtedy przez min. 15 dni w miesiącu.

Zarówno doraźne leki przeciwbólowe i przerywające atak migreny, jak i doustne leki profilaktyczne nie charakteryzują się dużą skutecznością w leczeniu migreny przewlekłej.

Nowoczesnym, ale i szeroko przebadanym rozwiązaniem jest terapia z zastosowaniem toksyny botulinowej.

Przebieg zabiegu, efekty:

Toksyna botulinowa w leczeniu przewlekłej migreny jest podawana w formie iniekcji obustronnie w okolice czołowe, skroniowe, potyliczne oraz w okolice karku .Toksynę podaje się w ściśle określonym schemacie (tzw. protokół PREEMPT), który jest jedynym skutecznym i dozwolonym sposobem podawania toksyny botulinowej w tym wskazaniu.

Protokół obejmuje 31 koniecznych iniekcji (w stałych miejscach i w stałej dawce oraz 8 dodatkowych, opcjonalnych dawek dodatkowych w miejsca największego bólu i tkliwości.

Protokół przewiduje serię min. 3 zabiegów w odstępach 12-tygodniowych.
Skuteczność terapii jest bardzo wysoka i ogólnie wynosi około 70%. Około połowy Pacjentów odpowiada na leczenie już po pierwszym cyklu leczenia, kolejne 11-15% - w drugim, zaś kolejne 7-10% po trzecim cyklu leczenia.

Cennik:

Konsultacja lekarska – 150zł (w dniu zabiegu konsultacja jest bezpłatna)

Leczenie toksyną botulinową (oryginalny preparat Botox):

-leczenie migreny przewlekłej wg protokołu PREEMPT– 1900zł (seria trzech zabiegów co 3 miesiące – 5500zł)

W Klinice zabieg wykonuje lek. Magdalena Jurek-Popenda.

BRUKSIZM:

Bruksizm – to dolegliwość polegająca na bardzo silnym zaciskaniu zębów. Częste napinanie mięśni żwaczy doprowadza do ich przerostu i w efekcie dochodzi do zmian w wyglądzie twarzy, która staje się masywniejsza i nabiera kwadratowego kształtu. Ponadto istnieje cały szereg objawów, które dotykają pacjenta z bruksizmem, tj . uporczywe bóle głowy, bóle twarzy czy szum w uszach, ścieranie powierzchni zębów, pękanie szkliwa, ból lub nadwrażliwość zębów.

Bruksizm może też mieć szereg negatywnych następstw, m.in. powstawanie zmian zapalnych w stawach skroniowo-żuchwowych, nawracających stanów zapalnych okolic zębów, dziąseł, a nawet wypadanie zębów. Bruksizm zwiększa również ryzyko mikroudarów.

Bardzo skutecznym sposobem leczenia bruksizmu jest ostrzykiwanie mięśnia żwacza toksyną botulinową.

Przebieg zabiegu, efekty:

Sam zabieg trwa krótko-obejmuje po kilka iniekcji w mięsień żwacz po obu stronach żuchwy. Nie wymaga on rekonwalescencji. \

Efekt działania toksyny botulinowej w tym wskazaniu jest dwuetapowy. Takie objawy, jak zmniejszenie porannego bólu głowy, napięcia mięsni szyi, ograniczenie zaciskania zębów można zaobserwować już po 2 tygodniach od zabiegu. Natomiast wyszczuplenie twarzy, występujące w efekcie zmniejszenia masy mięśniowej mięśnia żwacza następuje po około 4-6 tygodniach.

Efekt zabiegu utrzymuje się zwykle 6-8 miesięcy, jednak tak, jak w przypadku innych procedur jest to uzależnione od indywidualnych predyspozycji Pacjenta.

Warto podkreślić, że jest to tzw. procedura off label, czyli nie należy do oficjalnie zarejestrowanych wskazań toksyny botulinowej.

Cena: leczenie bruksizmu wraz z kwalifikacją do zabiegu – 900zł

W Klinice zabieg wykonuje lek. Magdalena Jurek-Popenda.

Call Now Button