MEZOTERAPIA IGŁOWA:

Mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczej śródskórnie, bezpośrednio w miejsca poddane zabiegowi.

Działanie, wskazania:

Technikę mezoterapii igłowej wykorzystuje się w wielu wskazaniach w zależności od składu użytego preparatu. Najczęściej wykonuje się nią na skórze twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni w celu nawilżenia, rewitalizacji skóry, zapobiegania starzenia, redukcji zmarszczek mimicznych i pobudzania własnych procesów naprawczych, uzyskując efekt znacznego spłycenia drobnych zmarszczek, poprawę jędrności, elastyczności i kolorytu skóry. Ponadto zabieg mezoterapii jest skuteczny w rewitalizacji skóry okolicy oczu, redukcji cieni pod oczami, leczeniu łysienia na skórze owłosionej głowy, w celu redukcji cellulitu, blizn, bądź rozstępów. Jest to tzw. zabieg anty-aging, dający bardzo naturalny efekt i nie zmieniający rysów twarzy Pacjenta.

W skład preparatów używanych w tego typu zabiegu najczęściej wchodzi nieusieciowany kwas hialuronowy, ponadto w zależności od wskazania możemy znaleźć w nich peptydy biomimetyczne, krzemionkę organiczną, oligoelementy, witaminy, kwas glikolowy, retinol i antyoksydanty, polirybonukleotydy.

Przebieg zabiegu, efekt:

Zabieg polega na śródskórnym podawaniu małych ilości substancji po uprzednim nałożeniu kremu znieczulającego. Efektu możemy spodziewać się już po pierwszym zabiegu, jednak mezoterapię igłową powinno się wykonywać w serii 3-6 zabiegów w odstępach 1-4 tygodniowych w zależności od użytego preparatu i kondycji skóry. W takim przypadku efekt może utrzymywać się od pół roku do nawet dwóch lat. Należy pamiętać, że efekty zabiegu są kwestią indywidualną uzależnioną od osobistych uwarunkowań i nie są identyczne w przypadku każdego pacjenta. Na efekt w szczególności mogą wpływać takie czynniki jak wiek, stan zdrowia, trybu życia pacjenta oraz stosowania się do zaleceń pozabiegowych. Możliwe do osiągnięcia efekty w indywidualnych przypadkach omawiane są podczas wizyty w gabinecie lekarza.

Po wykonanym zabiegu może pojawić się zaczerwienienie w miejscu iniekcji, niewielki obrzęk, siniaczki oraz grudki po śródskórnym podaniu preparatu. Znikają one zazwyczaj po 2-3 dniach.

Do najważniejszych przeciwwskazań do zabiegu należą:

 • Ciąża i karmienie piersią
 • Uczulenie na jakikolwiek składnik preparatu
 • Nowotwory
 • Źle kontrolowane choroby przewlekłe – np. cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroba Hashimoto
 • Aktywne infekcje
 • Stany zapalne w miejscu iniekcji

 

Cennik:

Konsultacja lekarska, przygotowanie planu zabiegowego – 150zł (w dniu zabiegu konsultacja jest bezpłatna)

Mezoterapia igłowa: wyboru preparatu dostosowanego do kondycji skóry Pacjenta dokonujemy wspólnie podczas wizyty po uprzednim omówieniu działania każdego z nich):
– preparat Dermaheal, RRS:

twarz - 350zł/zabieg w cyku zabiegów indywidualnie dobranym przez lekarza

(pojedynczy zabieg-400zł)

twarz+szyja – 400zł/zabieg w cyku zabiegów indywidualnie dobranym przez lekarza

(pojedynczy zabieg-450zł)

twarz+szyja+dekolt – 600zł/zabieg w cyku zabiegów indywidualnie dobranym przez lekarza (pojedynczy zabieg-650zł)

dłonie – 300zł/zabieg w cyku zabiegów indywidualnie dobranym przez lekarza

(pojedynczy zabieg-350zł)

– preparat Neauvia Hudro Deluxe (twarz/szyja/dekolt)– 450zł/zabieg 1ml, 650zł/zabieg 2,5ml w cyku zabiegów indywidualnie dobranym przez lekarza (pojedynczy zabieg-500zł/1ml,  700zł/2,5ml)

- preparat NCTF Fillmed by Filorga (twarz, szyja, dekolt) - 400zł/zabieg w cyku zabiegów indywidualnie dobranym przez lekarza (pojedynczy zabieg-450zł)

– mezoterapia okolicy oczu –200zł/zabieg w cyku zabiegów indywidualnie dobranym przez lekarza (pojedynczy zabieg-250zł)

(podczas jednej wizyty z mezoterapią igłową twarzy/szyi/dekoltu – 200zł/zabieg)

- mezoterapia w przypadku cellulitu - 300zł/zabieg w cyku zabiegów indywidualnie dobranym przez lekarza (pojedynczy zabieg-350zł)*

*cena może się różnić w zależności od ilości zużytego preparatu

Leczenie łysienia – konsultacja+ plan diagnostyczno-leczniczy – 150zł (w dniu zabiegu – bezpłatna):

Mezoterapia skóry owłosionej głowy:
– RRS – 300zł/zabieg w cyku zabiegów indywidualnie dobranym przez lekarza

(pojedynczy zabieg-350zł)
– DrCyj – 700zł (cykl 4 zabiegów – 2600zł)

W Klinice zabieg wykonuje lek. Magdalena Jurek-Popenda.

ŁYSIENIE:

Łysienie to większa niż fizjologiczna (60-100 włosów na dobę) utrata włosów. Wyróżniamy łysienie androgenowe, anagenowe, telogenowe, plackowate oraz bliznowaciejące.

Łysienie androgenowe zwane też łysieniem męskim/typu męskiego jest najczęstszym typem łysienia. Pomimo nazwy może występować u obojgu płci. Objawia się tzw. zakolami, czyli przerzedzeniem włosów w okolicach powyżej skroni, występującym częściej u mężczyzn oraz zmniejszeniem ilości włosów na środku głowy występującym częściej u kobiet.

Łysienie anagenowe jest spowodowane wypadaniem włosów we wczesnym okresie wzrostu (anagen) i może być spowodowane czynnikami niszczącymi, np. chemioterapia, bądź infekcja.

Łysienie telogenowe z kolei jest spowodowane przedwczesnym przejściem włosów w końcową fazę rozwoju, czyli telogen. Jest to przyczyna np. wypadania włosów po porodzie, ale także po infekcjach, niektórych lekach, czy w przebiegu chorób tarczycy i innych schorzeń endokrynologicznych.

Łysienie plackowate i bliznowaciejące to choroby autoimmunologiczne wymagające szczegółowej diagnostyki dermatologicznej.

Przebieg wizyty:

Podczas wizyty lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad oraz bada Pacjenta. Następnie opracowuje plan diagnostyczno-terapeutyczny obejmujący zarówno badania dodatkowe, suplementację, leczenie doustne oraz zabiegowe.

W przypadku niektórych rodzajów łysienia lekarz może zaproponować serię zabiegów mezoterapii owłosionej skóry głowy.

Zabieg ten powstrzymuje wypadanie i przyspiesza odrost włosów poprzez poprawę ukrwienia skóry głowy i odnowę mieszków włosowych. Odrastające włosy stają się silniejsze, grubsze i gęstsze. Efekty w postaci zahamowania wypadania widoczne są już po pierwszym zabiegu, natomiast zagęszczenie i odrastanie nowych włosów następuje po kolejnych zabiegach w serii.

Osiągnięcie długofalowych efektów możliwe jest po zastosowaniu zaleconej przez lekarza serii zabiegów.

Cennik:

Leczenie łysienia – konsultacja+ plan diagnostyczno-leczniczy – 150zł (w dniu zabiegu – bezpłatna):

Mezoterapia skóry owłosionej głowy:
– RRS – 300zł/zabieg w cyku zabiegów indywidualnie dobranym przez lekarza

(pojedynczy zabieg-350zł)
– DrCyj – 700zł (cykl 4 zabiegów – 2600zł)

W Klinice zabieg wykonuje lek. Magdalena Jurek-Popenda.

BOTOKS:

Botoks ma w medycynie estetycznej szerokie zastosowanie przeciwzmarszczkowe.

Zabieg polega na podaniu małej dawki toksyny botulinowej do wybranych miejsc na twarzy, dzięki czemu likwidujemy problemy wywoływane przez kurczenie się mięśni.

Każdego dnia, gdy uśmiechamy się lub też marszczymy brwi następuje skurcz mięśni naszej twarzy. W wyniku tego powstają fałdy skórne powodujące zmarszczki. Zmarszczki te z upływem lat stają się coraz bardziej widoczne. Z pomocą w likwidowaniu problemów wywołanych przez kurczenie się mięśni, czyli zmarszczek przychodzi nam toksyna botulinowa. Preparat ten skutecznie wygładza linie mimiki twarzy i przywraca twarzy młodość i "świeży" wygląd.

Działanie:

Toksyna botulinowa jest toksyną biologiczną wytwarzaną przez beztlenową pałeczkę Clostridium botulinum. Blokuje ona przechodzenie bodźców z nerwów do mięśni twarzy, które są ściśle powiązane z liniami wyrazu twarzy. Preparat ten działa jedynie w obrębie mięśni, do których został wstrzyknięty, zapobiegając skurczowi tych mięśni oraz marszczeniu się skóry, prowadząc tym samym do rozluźnienia mięśnia i znajdującej się nad nim skóry. Efekt działania toksyny pojawia się stopniowo a przywrócenie funkcji zakończeń nerwowo mięśniowych zachodzi po około 4-6 miesiącach. W efekcie działania toksyny botulinowej wyraz twarzy nie zmienia się, natomiast zmarszczki znikają. Zabieg botoksem w profesjonalnym gabinecie nie powoduje zamrożenia mimiki twarzy!

Przebieg leczenia, efekty:

Preparat jest wstrzykiwany w kilka miejsc na twarzy przy użyciu jednorazowej strzykawki zaopatrzonej w bardzo cienką igłę. Preparat zaczyna działać po ok. 2-3 dniach od wstrzyknięcia, a pełen efekt leczenia może być widoczny dopiero po 10-14 dniach. Zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego, bezpośrednio po nim można podjąć zwykłą aktywność. Aktywność mięśniowa zwykle powraca stopniowo od 6 do 8 miesięcy.

Należy pamiętać, że efekty zabiegu są kwestią indywidualną uzależnioną od osobistych uwarunkowań i nie są identyczne w przypadku każdego pacjenta. Na efekt w szczególności mogą wpływać takie czynniki jak wiek, stan zdrowia, trybu życia pacjenta oraz stosowania się do zaleceń pozabiegowych. Możliwe do osiągnięcia efekty w indywidualnych przypadkach omawiane są podczas wizyty w gabinecie lekarza.

Ważne informacje dotyczące zabiegu:

Zabrania się spożywania alkoholu 24h po zabiegu. Przez minimum 4 godziny po zabiegu nie powinno się kłaść, schylać, dźwigać, masować miejsc poddanych zabiegowi. Zaleca się unikanie wysiłku 24h po zabiegu korzystania z solarium oraz sauny oraz latania samolotem.

Wskazania:

 1. Wskazania zarejestrowane:
  • zmarszczki wokół oczu tzw. ”kurze łapki”
  • zmarszczki poprzeczne czoła
  • zmarszczki między brwiami tzw. „lwie” zmarszczki
  • leczenie migreny przewlekłej
  • leczenie nadpotliwości pach
 2. Wskazania off label:
  • leczenie bruksizmu (zgrzytanie zębami)
  • uśmiech dziąsłowy
  • zmarszczki królicze
  • broda brukowana

Przeciwwskazania

 • miastenia i inne choroby neurologiczne
 • choroby autoimmunologiczne
 • alergia na jakikolwiek składnik preparatu
 • ciąża i karmienie piersią
 • choroby nowotworowe
 • aktywna infekcja i stany zapalne w miejscu wkłucia
 • przyjmowanie antybiotyków aminoglikozydowych

Cennik:

Konsultacja lekarska – 150zł (w dniu zabiegu konsultacja jest bezpłatna)

Toksyna botulinowa – wskazania estetyczne (oryginalny preparat Botox):
– 1 okolica – 390zł

- 2 okolice - 750zł
– 3 okolice – 990zł
(jedna okolica zabiegowa to zmarszczki poprzeczne czoła, lwia zmarszczka, kurze łapki)

– zmarszczki królicze (off label) - 250zł (przy jednoczesnym wykonaniu zabiegu w trzech powyższych okolicach – 200zł)

- broda brukowana (off label) - 300zł

-uśmiech dziąsłowy (off label) - 350zł

- bruksizm-wyszczuplenie owalu twarzy-(off label) -  900zł

Leczenie toksyną botulinową (oryginalny preparat Botox):

-leczenie migreny przewlekłej wg protokołu PREEMPT– 1900zł (seria trzech zabiegów co 3 miesiące - 5500zł)
– leczenie nadpotliwości+próba Minora - 1200zł
- leczenie bruksizmu (off label) – 900zł

W Klinice zabieg wykonuje lek. Magdalena Jurek-Popenda.

NADPOTLIWOŚĆ:

Wyróżniamy następujące rodzaje nadpotliwości:

 • Ogniskowa
 • Uogólniona
 • Pierwotna
 • Wtórna

Nadmierna potliwość pierwotna -to stan w którym dochodzi do wydzielania ponad 50 mg potu na minutę ( około 3 litry potu dziennie) w spoczynku, przy fizjologicznym wydzielaniu około 0,5 litra na dobę. Jej przyczyna nie jest znana.
Nadpotliwość wtórna jest z kolei wywoływana przez inne choroby, bądź stany, takie jak m.in.: ostra choroba gorączkowa, alkoholizm, cukrzyca dna moczanowa, niewydolność serca, chłoniaki, otyłość, choroba Parkinsona, ciąża, RZS, nadczynność przysadki mózgowej, zażywanie leków prowadzących do wtórnego pocenia, np. NLPZ, antybiotyki:ceftriakson, cyprofloksacyna, leki przeciwwirusowe: efawirenz, rybawiryna, AZT, leki hormonalne: kalcytonina,insulina, lewotyroksyna, testosteron, wazopresyna, leki dermatologiczne: GSK,izotretynoina,ligonokaina, leki pulmonologiczne: flutykazon, ipratropium, lewalbuterol, leki kardiologiczne: amlodypina,karwedilol, digoksyna,ACE-I, leki psychiatryczne: escitalopram, haloperidol, citalopram, karbamazepina, klozapina.

Przebieg zabiegu, efekty:

W przypadku rozpoznania nadpotliwości pierwotnej istnieje bardzo skuteczne leczenie przy użyciu toksyny botulinowej. Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz wykonuje test skrobiowo – jodowy (próba Minora), który polega na wysmarowanie\u wybranego obszaru jodyną, następnie posypaniu skrobią i odczekaniu kilku minut. Miejsca wybarwione na czarno, to miejsca o nadmiernej potliwości, lekarz ostrzykuje je preparatem toksyny botulinowej.
Pierwsze efekty mogą być zauważalne po około 2 dniach, po ok. 14 dniach obserwujemy pełny efekt. Efekt powinien utrzymać się 8-12 miesięcy.
Należy pamiętać, że efekty zabiegu są kwestią indywidualną uzależnioną od osobistych uwarunkowań i nie są identyczne w przypadku każdego pacjenta. Na efekt w szczególności mogą wpływać takie czynniki jak wiek, stan zdrowia, trybu życia pacjenta oraz stosowania się do zaleceń pozabiegowych. Możliwe do osiągnięcia efekty w indywidualnych przypadkach omawiane są podczas wizyty w gabinecie lekarza.

Powikłania i zalecenia po zabiegu:

Zabieg jest stosunkowo bezpieczny, istnieje małe ryzyko powikłań, a jeśli wystąpią, to są one tymczasowe. Może wystąpić pieczenie, dyskomfort, przemijający obrzęk, siniaczki.
Należy unikać prysznica, antyperspirantów i innych kosmetyków na około 12 godzin po zabiegu. Ponadto należy dbać o higienę ostrzykiwanych miejsc, nie korzystać sauny, basenu, kriokomory, siłowni oraz nie pić alkoholu przez 24h.

Cena: leczenie nadpotliwości+próba Minora - 1200zł

W Klinice zabieg wykonuje lek. Magdalena Jurek-Popenda.

MIGRENA:

Migrena jest najczęstszym schorzeniem neurologicznym - dotyka ok.18% kobiet i 6% mężczyzn na całym świecie. To napadowy silny ból głowy z towarzyszącymi nudnościami, wymiotami oraz nadwrażliwością na światło i dźwięki. Bóle migrenowe zaburzają codzienne funkcjonowanie Pacjentów.

Przewlekła migrena polega na utrzymywaniu się częstych i silnych dolegliwości bólowych, które wcześniej pojawiały się tylko okresowo, a także braku lub bardzo słabej reakcji na stosowane leki przeciwbólowe. Bóle głowy występują wtedy przez min. 15 dni w miesiącu.

Zarówno doraźne leki przeciwbólowe i przerywające atak migreny, jak i doustne leki profilaktyczne nie charakteryzują się dużą skutecznością w leczeniu migreny przewlekłej.

Nowoczesnym, ale i szeroko przebadanym rozwiązaniem jest terapia z zastosowaniem toksyny botulinowej.

Przebieg zabiegu, efekty:

Toksyna botulinowa w leczeniu przewlekłej migreny jest podawana w formie iniekcji obustronnie w okolice czołowe, skroniowe, potyliczne oraz w okolice karku .Toksynę podaje się w ściśle określonym schemacie (tzw. protokół PREEMPT), który jest jedynym skutecznym i dozwolonym sposobem podawania toksyny botulinowej w tym wskazaniu.

Protokół obejmuje 31 koniecznych iniekcji (w stałych miejscach i w stałej dawce oraz 8 dodatkowych, opcjonalnych dawek dodatkowych w miejsca największego bólu i tkliwości.

Protokół przewiduje serię min. 3 zabiegów w odstępach 12-tygodniowych.
Skuteczność terapii jest bardzo wysoka i ogólnie wynosi około 70%. Około połowy Pacjentów odpowiada na leczenie już po pierwszym cyklu leczenia, kolejne 11-15% - w drugim, zaś kolejne 7-10% po trzecim cyklu leczenia.

Cennik:

Konsultacja lekarska – 150zł (w dniu zabiegu konsultacja jest bezpłatna)

Leczenie toksyną botulinową (oryginalny preparat Botox):

-leczenie migreny przewlekłej wg protokołu PREEMPT– 1900zł (seria trzech zabiegów co 3 miesiące – 5500zł)

W Klinice zabieg wykonuje lek. Magdalena Jurek-Popenda.

BRUKSIZM:

Bruksizm – to dolegliwość polegająca na bardzo silnym zaciskaniu zębów. Częste napinanie mięśni żwaczy doprowadza do ich przerostu i w efekcie dochodzi do zmian w wyglądzie twarzy, która staje się masywniejsza i nabiera kwadratowego kształtu. Ponadto istnieje cały szereg objawów, które dotykają pacjenta z bruksizmem, tj . uporczywe bóle głowy, bóle twarzy czy szum w uszach, ścieranie powierzchni zębów, pękanie szkliwa, ból lub nadwrażliwość zębów.

Bruksizm może też mieć szereg negatywnych następstw, m.in. powstawanie zmian zapalnych w stawach skroniowo-żuchwowych, nawracających stanów zapalnych okolic zębów, dziąseł, a nawet wypadanie zębów. Bruksizm zwiększa również ryzyko mikroudarów.

Bardzo skutecznym sposobem leczenia bruksizmu jest ostrzykiwanie mięśnia żwacza toksyną botulinową.

Przebieg zabiegu, efekty:

Sam zabieg trwa krótko-obejmuje po kilka iniekcji w mięsień żwacz po obu stronach żuchwy. Nie wymaga on rekonwalescencji. \

Efekt działania toksyny botulinowej w tym wskazaniu jest dwuetapowy. Takie objawy, jak zmniejszenie porannego bólu głowy, napięcia mięsni szyi, ograniczenie zaciskania zębów można zaobserwować już po 2 tygodniach od zabiegu. Natomiast wyszczuplenie twarzy, występujące w efekcie zmniejszenia masy mięśniowej mięśnia żwacza następuje po około 4-6 tygodniach.

Efekt zabiegu utrzymuje się zwykle 6-8 miesięcy, jednak tak, jak w przypadku innych procedur jest to uzależnione od indywidualnych predyspozycji Pacjenta.

Warto podkreślić, że jest to tzw. procedura off label, czyli nie należy do oficjalnie zarejestrowanych wskazań toksyny botulinowej.

Cena: leczenie bruksizmu wraz z kwalifikacją do zabiegu – 900zł

W Klinice zabieg wykonuje lek. Magdalena Jurek-Popenda.

Call Now Button